Stále od svého okolí slýchávám, že digitální fotografie; ač se jedná o fotografii pořízenou mobilní telefonem, kompaktem či DSLR nemá ducha. A tak má člověk prakticky na výběr dvě „papírové“ varianty, klasickou fotografii, či stále populárnější fotoknihy.

Již jsem několik fotoknih dělal a zaujala mě nabídka společnosti Saal Digital CZ na Facebooku. Jednalo se o nabídku fotoknihy v hodnotě 1200Kč zdarma. Řekl jsem si proč ne, za zkoušku to stojí.

Když jsem ale zapřemýšlel, tak mě nenapadlo vhodné téma. Až s nápadem přispěchala manželka a zkusili jsme opačný postup a to udělat fotoknihu z našich svatebních fotografií, které nebyly ani půl roku staré. Na nabídku jsem zareagoval a postupoval jsem dle pokynů. Režie se ujala, tak jak to v životě bývá, moje manželka 🙂 tedy pustili jsme se do práce.

Práce s programem je velmi intuitivní. Přiznám se osobně, že bych měl knihu hotovou během chvilky, ale preciznost manželky z toho udělala příběh na pokračování 🙂 ale zde se nebudu rozepisovat. Prostě, poté co bylo vše hotovo, jsme knihu objednali a s napětím čekali.

Dodací doba je úžasná, to že nám zazvoní pár dní po dokončení objednávky v sobotu ráno dopravce před domem a předá nám pečlivě zabalenou zásilku, mě velice potěšilo. Vše pečlivě zabaleno v několika vrstvách (kartonová obálka, pěnová obálka, plastový sáček), tomu se říká dokonalá péče.

Zpracování knihy je velmi kvalitní a to je základ. Zvolili jsme variantu fotokniha 21 x 28 (A4 na výšku), vnitřní strany: lesklý, 32 stránek. Vazba: lesklá, bez vatování (tvrdá vazba).


Stručné shrnutí:

Klady:
+    Kvalitní zpracování
+   Intuitivní práce v programu
+    Rychlost dodání

Zápory:
–    Občas se špatně zarovnávaly fotky v programu, aby byly zcela přesně pod sebou. (A nebo jsme to prostě neuměli 🙂 ).

Závěr:

Vyzkoušel jsem několik fotoknih a tuto mohu jen vřele doporučit. Zpracování velmi kvalitní a rychlé dodání. Nemá cenu knihu srovnávat s konkurencí, každému může vyhovovat něco jiného, výše uvedené hovoří, věřím, jasně a pro mě dobrá volba.